Využite exkluzívnu ponuku zvýhodnených cien bytov a dotovanej splátky hypotéky na 1,47 %.

Devínska. Miesto, ktoré ulahodí každému

Devínska. Miesto, ktoré ulahodí každému

28. februára 2023

Túžite po bývaní na dokonalom mieste, kde vás zakaždým poteší niečo nové? Váš budúci domov v Rakyte prekoná vaše očakávania. Jeho výnimočná poloha vám otvorí dvere k širokej palete nových zážitkov. Či už máte náladu na spoločenskú udalosť so susedmi, alebo túžite po pokojnej prechádzke náučnými chodníkmi v prírode, v Devínskej si rozhodne prídete na svoje. A to aj na bicykli naprieč rozmanitými cyklotrasami. Inšpirujte sa niekoľkými tipmi na to, ako naplno využiť voľné chvíle.

Devínskonovoveské hody

Na jar nebýva sýty iba program v Devínskej, ale aj každý, kto navštevuje miestne hody. Stánky s tradičným jedlom, maškrtami a lokálnymi špecialitami bývajú po chuti návštevníkom každého veku. O zábavu sa tu pravidelne starajú umelci z celého Slovenska, pričom na pódiu zvykne zažiariť nejedna spevácka hviezda aj folklórne tanečné súbory. Na miesto diania každoročne zavítajú aj kolotoče v sprievode ďalších atrakcií.

Letná čitáreň a kino pod hviezdami

S príchodom leta sa v Devínskej Novej Vsi nemusíte báť o kultúrne vyžitie. Toto obdobie býva okrem hudobných koncertov pestré aj na oddychové večery v kruhu blízkych pred kino plátnom pod holým nebom. Premietanie domácich aj zahraničných filmov si návštevníci letného kina na nádvorí miestnej knižnice zvyčajne užívajú od začiatku júla do konca augusta, a to zadarmo. Ak máte radšej knihy, dvere letnej čitárne tu bývajú taktiež otvorené počas celých letných prázdnin. A na svoje si vždy prídu aj najmenší návštevníci. Minulé roky tu na nich čakali hračky, farbičky, kriedy na kreslenie a dokonca aj divadelné predstavenia či živá hudba.

Lampionáda

Hoci bude vonku padať lístie, program v Devínskej neopadne ani na jeseň. Za zmienku určite stojí každoročná Halloweenska zábava pre celú rodinu – Lampionáda.

Ako už samotný názov napovedá, ide o súťaž o najkrajší tekvicový lampión, ktorá je medzi domácimi veľmi obľúbená.

Vyhliadková veža Devínska Kobyla

Devínska Kobyla je krásne prírodné územie a obľúbená turistická destinácia, ktorá ponúka množstvo dôvodov na návštevu. Jedným z nich je aj vyhliadková veža, z ktorej budete mať Bratislavu i okolitú krajinu ako na dlani. Z vášho nového domova v Rakyte sa k nej dostanete vychádzkovým tempom približne za hodinku alebo aj za menej, ak sa radi prejdete na bicykli.

Počas celej cesty vás bude vítať nezabudnuteľná fauna i flóra, vrátane viacerých chránených druhov. V zime sa k nej môžete vybrať dokonca aj na bežkách.

Sandberg

Zážitok ponúka aj čarovná pieskovcová lokalita Sandberg. Počas prechádzky sa vám naskytne jedinečný pohľad do pradávnej minulosti. Toto miesto bolo pred miliónmi rokov zaliate morom s bohatým životom, ktorého stopy tam nájdete dodnes.

Cyklotrasy a náučné chodníky

A azda to najlepšie na koniec. Devínska Nová Ves je obľúbeným miestom pre rekreačných aj náročných cyklistov. Ponúka množstvo zaujímavých trás, ktoré vás dostanú do Bratislavy či neďalekého Rakúska. Najkrajší výhľad na okolité krásy prírody je vraj z dvoch kolies. Rozhodne sa treba o tom presvedčiť, jar spolu s priaznivým cyklistickým počasím je už za rohom. No a ak by ste hľadali nenáročnú aktivitu pre celú rodinu, odporúčame náučné chodníky. Tie ponúkajú dokonalú možnosť spoznať bohatú históriu a pestrú prírodu Devínskej Novej Vsi.

Chcete byť informovaní o novinkách z Rakyty?

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Sledujte príbeh Rakyty

Staňte sa
súčasťou Rakyty

Ako sa s vami môžeme skontaktovať?
Potrebné vyplniť aspoň jeden kontaktný údaj
Zvoľte počet izieb
Odoslaním tohto formulára dávate súhlas so spracovaním vašich osobných údajov pre potreby spoločnosti. Tieto údaje nebudú poskytnuté žiadnym tretím osobám.