Využite exkluzívnu ponuku zvýhodnených cien bytov a dotovanej splátky hypotéky na 1,47 %.

Rakyta spúšťa výstavbu už na jeseň tohto roku

Rakyta spúšťa výstavbu už na jeseň tohto roku

04. apríla 2023

Dnes sa rozprávame s Matejom Privrelom, Development manažérom projektu Rakyta, teda s najpovolanejším človekom, ktorý šéfuje projektu z hľadiska prípravy aj samotnej výstavby.

Matej, čo je na Rakyte nové?

Na projekte Rakyta máme dobré správy – výstavbu plánujeme spustiť už na jeseň tohto roku. Výstavba takýchto bytových domov štandardne trvá približne 2 roky, takže prvé byty plánujeme kolaudovať už v roku 2025.

Predpokladmi výstavby sú projekčná pripravenosť, ukončený výber generálneho zhotoviteľa, získanie bankového financovania a dosiahnutie predpredaja bytov. Vo všetkých ohľadoch sa projektu darí. Samozrejme, termín spustenia výstavby je závislý aj od dátumu právoplatného stavebného povolenia, ktoré vydáva stavebný úrad. Nateraz i tu všetko prebieha štandardne a preto veríme, že na jeseň začneme stavať.

Ako taká výstavba prebieha?

Začneme hrubými terénnymi úpravami, kedy sa územie upraví na potrebné výškové úrovne. Pokračovať budeme výkopmi a zakladaním hlavných stavebných objektov – samotných bytových domov. Počas ich ďalšej výstavby zrealizujeme aj všetky inžinierske siete, prístupové komunikácie a areály objektov.

Na vizualizáciách je možné vidieť 3 budovy s názvami A1, A2 a A3. Aký je časový harmonogram výstavby týchto troch budov?

Harmonogram výstavby je nasledovný:

  • Bytový dom A1:
    Zahájenie výstavby: jeseň 2023 / Žiadosť o kolaudáciu: jeseň 2025
  • Bytový dom A2:
    Zahájenie výstavby: jar 2024 / Žiadosť o kolaudáciu: jar 2026
  • Bytový dom A3:
    Zahájenie výstavby: jeseň 2024 / Žiadosť o kolaudáciu: jeseň 2026

Čo bude na Rakyte výnimočné? Prečo by si mali ľudia kúpiť v Rakyte byt?

Významné dôvody sú z môjho pohľadu tri: lokalita, ekológia a dostupnosť bývania.

Krásne prostredie pod Devínskou Kobylou je ideálne pre rodinné bývanie a výlety s množstvom turistických trás a cyklotrás. Rakyta poskytuje novú, modernú lokalitu s obrovským potenciálom, pričom všetky benefity Devínskej Novej Vsi ostávajú v pešej dostupnosti. Doprava do centra je bezproblémová, či už MHD, vlakom, alebo autom.

Kľúčovou hodnotou Lucronu je udržateľnosť, ktorá sa významne podpisuje aj na Rakyte. Samozrejmosťou sú zelené strechy, fotovoltické panely, vzrastlá zeleň, či vodozádržné opatrenia. V Rakyte však ideme o stupeň ďalej. Úplne sme vylúčili plyn ako zdroj tepla. Prevádzka objektu tak môže byť úplne bezemisná. Klient namiesto plynovej kotolne a radiátorov v bytoch získa elektrické podlahové vykurovanie s regulátorom teploty v každej miestnosti.

Samozrejme, jedným z najdôležitejších faktorov pri kúpe je cena bytu. Veľmi nás teší, že aj pri uvedenom štandarde sme konkurencieschopní a ponúkame klientom dostupné bývanie. Klienti s priemerným príjmom sa bez problémov kvalifikujú na hypotekárne financovanie svojho bytu. Projekt je už zároveň nastavený v troch bankách (VÚB, Tatra banka, UniCredit bank), čo významne zjednodušuje proces získania hypotéky. Taktiež nevyužívame inflačné doložky. Cena bytu je po podpise zmluvy konečná a klient sa nemusí obávať navýšenia ceny z dôvodu inflácie – viac si na túto tému môžete prečítať v TOMTO článku.

Foto: Matej Privrel, Development manažér projektu Rakyta
(odfotografované na území budúceho projektu)

Matej Privrel

Absolvent priestorového plánovania STÚ. V roku 2015 ukončil štúdium MBA so zameraním na finančný manažment. Podieľal sa na príprave rezidenčných projektov v Bratislave i zahraničí. Od roku 2020 pracuje v Lucrone na pozícii Development manažéra projektu Rakyta.

Chcete byť informovaní o novinkách z Rakyty?

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Sledujte príbeh Rakyty

Staňte sa
súčasťou Rakyty

Ako sa s vami môžeme skontaktovať?
Potrebné vyplniť aspoň jeden kontaktný údaj
Zvoľte počet izieb
Odoslaním tohto formulára dávate súhlas so spracovaním vašich osobných údajov pre potreby spoločnosti. Tieto údaje nebudú poskytnuté žiadnym tretím osobám.