Využite exkluzívnu ponuku zvýhodnených cien bytov a dotovanej splátky hypotéky na 1,47 %.

Štyri NAJ Devínskej Novej Vsi!  

Štyri NAJ Devínskej Novej Vsi!  

10. augusta 2023

Pokojná a v centre prírody. Taká je Devínska Nová Ves. To najlepšie z nej spájame aj my v projekte Rakyta. A prečo by ste sa mali rozhodnúť pre bývanie v tejto mestskej časti? Pretože jej lokalita je výnimočná – a to nielen z týchto štyroch dôvodov.

Okolie Devínskej Novej Vsi poteší nielen oko náhodného okoloidúceho, ale aj nohy zdatného turistu. Viete, na aké zaujímavé miesta a tvory môžete počas svojich prechádzok natrafiť?

1. Jeden z najväčších hmyzov v Európe

Sága stepná (Saga pedo) je jedna z najväčších kobyliek na Slovensku a patrí medzi najväčšie v Európe. Pri tomto druhu nie sú známe samce, len samičky, ktoré sa navyše živia dravým spôsobom – drobný hmyz im len tak neunikne. Sága stepná dosahuje dĺžku až 7 centimetrov a natrafíte na ňu pravdepodobne počas prechádzky v okolí Devínskej kobyly.

2. Prvé mesto s dvoma mostami

Rok 1847 bol pre Devínsku Novú Ves mimoriadne významným – dosiahla dôležité prvenstvo v rámci Rakúsko-Uhorska. Stala sa totiž prvým mestom s dvoma mostami. Jeden bol určený pre autá a druhý zas pre vlaky. Toto prvenstvo dosiahla pred Bratislavou a dokonca aj pred Budapešťou – kde o takmer 50 rokov neskôr postavili nový most.

3. Do Devínskej Novej Vsi aj po najdlhšej ulici v Bratislave

Devínska cesta (6,57 km) je najdlhšou ulicou v Bratislave a prepája Devín so zvyškom Bratislavy. Končí síce v Devíne, no aj napriek tomu je dôležitou cestou, ktorá vás dopraví do centra hlavného mesta.

Má svoje čaro: na jednej strane na vás dohliada Devínska Kobyla a na druhej strane máte zas samú vodu – rieky Moravu a Dunaj. A ak sa rozhodnete vybrať na bicykli popri Dunaji napríklad do Starého Mesta, máte skvelé napojenie a cyklotrasy, ktoré v takmer celej dĺžke idú mimo hlavnej cesty. Popritom si vychutnáte prostredie okolitých riek a nič vám nebráni v tom, aby ste sa napríklad v okolí Karloveskej zátoky osviežili v Dunaji.

4. Najvyššia orchidea na Slovensku

Jazýčkovec jadranský (Himantoglossum adriaticum) je jedným z prírodných klenotov okolia Rakyty. Ide o najvyššiu orchideu, ktorá rastie voľne na Slovensku. Je neprehliadnuteľná – jej listy majú tvar jazyka a jej kvety sú ružovej až purpurovej farby.

Toto však nie je ani zďaleka všetko, čo nájdete v okolí Devínskej Novej Vsi. Môžete stráviť slnečnú sobotu na bicykli a spoznať blízke zákutia tejto mestskej časti, ale aj Rakúska – pokiaľ sa vyberiete cez Cyklomost slobody. Ak sa vám nechce vycestovať do Viedne, vyberte sa na vyhliadkovú vežu na Devínskej kobyle – počas jasného dňa ju uvidíte ako na dlani. Alebo sa trošku zadýchajte a spoznajte lesy Devínskej kobyly. Prípadne si vychutnajte prvé, či sté rande so svojou polovičkou pri západe slnka na Sandbergu.

Chcete byť informovaní o novinkách z Rakyty?

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Sledujte príbeh Rakyty

Staňte sa
súčasťou Rakyty

Ako sa s vami môžeme skontaktovať?
Potrebné vyplniť aspoň jeden kontaktný údaj
Zvoľte počet izieb
Odoslaním tohto formulára dávate súhlas so spracovaním vašich osobných údajov pre potreby spoločnosti. Tieto údaje nebudú poskytnuté žiadnym tretím osobám.