Využite exkluzívnu ponuku zvýhodnených cien bytov a dotovanej splátky hypotéky na 1,47 %.

Tieto zelené riešenia už čoskoro vyrastú s vaším novým bývaním

Tieto zelené riešenia už čoskoro vyrastú s vaším novým bývaním

16. mája 2023

Myslíme si, že život by mal prebiehať v súzvuku s prírodou. Preto v Rakyte nehľadíme len na pohodlie vášho bývania; chceme, aby sa aj príroda cítila komfortne vo vašej prítomnosti. Pekné slová potvrdzujeme reálnymi plánmi, ktoré sú súčasťou pripravovanej modernej štvrte.

Kvalitný projekt by v súčasnosti mal zahŕňať riešenia, ktoré myslia na zdravie našej planéty. Sme radi, že v Rakyte sa nám taký podarilo navrhnúť. A o čom vlastne hovoríme?

Pracujeme so zelenou strechou

Pre obľúbenú zelenú strechu sme sa rozhodli z viacerých dôvodov. Skvele tlmí hluk prichádzajúci z exteriéru, vďaka čomu si doma užijete absolútny pokoj. Navyše, zachytáva až 80 % zrážok a výborne izoluje interiér, čo sa podpisuje na príjemnej vnútornej klíme. Prejavuje sa to aj na nižšej potrebe používania klimatizácie.

Zachytávame dažďovú vodu

Hlavne v období letného sucha si akosi viac uvedomujeme, akým veľkým darom je pre nás voda. A to, že jej veľké množstvo počas daždivých dní nechávame uniknúť je veľká škoda. Preto sme v Rakyte pripravili niekoľko moderných exteriérových systémov, ktoré sa postarajú o jej zachytávanie.

Využívame slnečnú energiu

Samotná lokalita Rakyty ju predurčuje na získavanie a využívanie slnečnej energie. O jej premenu na energiu a následný ohrev vody sa postarajú fotovoltické panely. Príjemné zistenie v čase vyšších nákladov na energie, čo myslíte? 

Zabúdame na plynové vykurovanie

Pri aplikácii zelených riešení sme zohľadnili aj spôsob vykurovania. Rozhodli sme sa ísť bezemisnou cestou a preto si doma budete môcť zakúriť formou elektrického podlahového vykurovania a teplotu si budete môcť regulovať v každej miestnosti.

Bicyklujeme do školy, práce, aj voľnočasovo

Podporujeme cestovanie bez uhlíkovej stopy. Váš budúci domov je skvelým východiskovým bodom pre cyklodobrodružstvá. Bicykel si bezpečne odložíte na stojisku a ak sa vrátite zo zablatených enduro pretekov, rovno si ho budete môcť umyť v spoločnej umyvárni pre bicykle. Umyváreň je praktická aj v prípade, že vlastníte psíka. Tu ho môžete umyť po zablatených prechádzkach lesom.

Spomínané riešenia pomáhajú nielen prírode, ale aj šetreniu nákladov na energie. Poteší sa im teda nielen planéta, ale aj vaša peňaženka.

Chcete byť informovaní o novinkách z Rakyty?

This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Sledujte príbeh Rakyty

Staňte sa
súčasťou Rakyty

Ako sa s vami môžeme skontaktovať?
Potrebné vyplniť aspoň jeden kontaktný údaj
Zvoľte počet izieb
Odoslaním tohto formulára dávate súhlas so spracovaním vašich osobných údajov pre potreby spoločnosti. Tieto údaje nebudú poskytnuté žiadnym tretím osobám.